KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 7265763
nr 726 5763
Isaac Grünewald
(1889-1946), Sverige
Blandteknik, Isaac Grünewald (1889-1946). Interiör med man och kvinna. Sign. Isaac 18. Motivets mått: 44x29
måndag 21 november 2011
Isaac Grünewald
Läs mer om Isaac Grünewald
Signe Persson-Melin (f. 1925)